• English
  • 日本語
  • France
  • Deutschland
  • Italy
  • España
  • Slovenia

Připojte se ke světové výzvě o podělení se s dalšímy

Podepište světovou žádost o sdílení zásob a přidejte svůj hlas  k rostoucí žádosti o spravedlnější sdílení bohatství, moci a zdrojů v národech i mezi národy.

Jak jsem vysvětloval v sepisu podělení jako náš společný cíl, princip podílu je už centrální záležitost v různých výzvách sociální spravedlnosti, ekologického zprávcování, světového míru a  pravé demokracie. Na základě tohoto uznání mezi bežným lidem i občanskými organizacemi se  kampan „světový požadavek sdílení“ snaží zesílit roli, kterou výzva k podělení může hrát ve spojení progresivních hnutí po celém světě.

Prosím bodepište prohlášení (níže) jako jednotlivá osoba nebo jako organizace a ukažte tím svou podporu principu podělení ve vaší práci a v aktivitách kampaně a rozdávejte toto prohlášení  ve vaších skupinách a sociálních sítích.


Jako občany světa i organizace, které prosazují obecné blaho lidstva uznáváme:

Dělení je lidské

Podělit se s dalšími patří ke způsobu, jak žijeme ve svoji rodině nebo ve společnosti, - přesto jsme vytvořili společnosti,  které podporují chamtivost, sobectví a materiální hodnoty. Ted je na čase, abychom vytvořili spravedlnější a jednotnější svět, - svět který  poukazuje na to , co vlastně znamená být člověkem.

Naše neschopnost se rozdělit s dalšímy je původ světových krizí

Po celém světě vidíme tragické důsledky naší neschopnosti se rodělit s dalšími lidmi. Už nemůžeme snést rostoucí rozdíl mezi chudými a bohatými, mrhání nedostatkovými  surovinami naší planety, a stálý konflikt způsobený agresivní soutěží a národním sebezájmem.

Dělení je nezbytné pro vyvinutí lepší světové situace

Potřebujeme urgentně reformaci politických i ekonomických systémů, aby odpovídali  principu dělení. K vybudování  spravedlnější a trvalé budoucnosti bude potřeba spravedlnější rozdělení blahobytu, moce a přírodních zdrojů v národech i mezi národy.

Zájem a žádost o podělení s dalšímy stále přibývá po celém světě

I když vlády pokračují jako dříve, žádost občanů o spravedlnost a dělení přeci jen dosáhla neobvykle vysoké míry.  Je nezbytné, aby se počet lidí, kteří se této záležitosti věnují zvýšil o několik milionů, jelikž blahobyt země a budoucích generací závisí na této změně kolektivního vědomí.

Tento společný zájem nás všechny sjednocuje

Dnes je žádost o podělení se s dalšímy více než kdy jindy centrální požadavek všech, kteří se angažují pro sociální spravedlnost, pro dobré zacházení s životním prostředím, autentickou demokracii a světový mír. Společně můžeme sjednotit své síly v globálním hnutí organizací a občanů, a vyzvat k dělení, ve všech různých formách.

Podpisem tohoto prohlášení potvrzujeme, že v naší rozdělené  společnosti je nezbytně nutné  zesílit a rozšířit různé formy pravého dělení. Proto přidáváme svůj hlas ke světové výzvě o dělení a hodláme se tuto důležitou vyvíjící se debatu kdekoliv možno pokračovat.

Překlad: Alexandra Salinasova 

Sign as an individual  Sign as an organisation

Share The World's Resources will use the information you provide on this form to provide email updates about its work.

You can unsubscribe at any time by clicking on the unsubscribe link in the footer of any mailing list email that you receive from us, or by contacting info@sharing.org.
We treat your information with respect. For more information about our privacy policy please visit our privacy policy page.

In joining the STWR mailing list, you agree that we may process your information in accordance with these terms.

We use Mailchimp as our email marketing platform. By submitting this form, you acknowledge that the information that you provide will be transferred to Mailchimp for processing in accordance with their privacy policy and terms.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA